TECHNOLOGIA TWORZENIA SCHODÓW, STOŁÓW, PARAPETÓW

POZYSKIWANIE DREWNA

Gatunki: dąb, jesion, buk, gatunki egzotyczne wykazują dużą twardość i stabilność użytkowania schodów. Drewno musi być pozyskiwane z odpowiednich siedlisk. Wybierane kłody muszą być zdrowe o odpowiedniej średnicy co pozwala uzyskać trwałość i wysoką jakość schodów, stołów i parapetów.

SEZONOWANIE I SUSZENIE DREWNA

Nasza firma przestrzega ścisłych zasad sezonowania i suszenia drewna na najwyższym poziomie. Wiemy, że najlepsze drewno na schody wymaga kilkumiesięcznego sezonowania w sztabach na powietrzu, a następnie dokładnego suszenia w profesjonalnych suszarniach zapewniając wilgotność drewna w granicach 8%. Dzięki takiej wilgotności drewna, nasze schody, stoły i parapety zachowują stabilność wymiarową i trwałość estetyczną.

KLEJENIE DREWNA

Klejenie drewna na schody wykonujemy na nowoczesnych prasach. Do klejenia używamy wysokiej jakości klejów od sprawdzonych producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat.

OBRÓBKA MASZYNOWA SCHODÓW, STOŁÓW I PARAPETÓW

Obróbka maszynowa schodów, odbywa się na maszynach i urządzeniach nowoczesnych jak i również tych starych, które są niezastąpione w pewnych pracach obróbczych.

OBRÓBKA RĘCZNA DREWNA

Obróbka ręczna schodów, stanowi jeden z najtrudniejszych etapów twórczych. Indywidualne umiejętności nabywane przez lata wieńczą efekt końcowej pięknej formy, którą nadajemy drewnu.

ZABEZPIECZENIE POWIERZCHNI DREWNA

lakierowanie, bejcowanie, olejowanie, szczotkowanie, postarzanie

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom jak i indywidualnym wymaganiom klientów, powierzchnie naszych schodów, parapetów i stołów, wykańczamy wysokiej jakości lakierami olejami i woskami zachowując naturalną fakturę danego gatunku drewna lub zmieniamy ją na starszą wykonując szczotkowanie i postarzanie.

PRZYGOTOWANIE SCHODÓW DO TRANSPORTU I MONTAŻU

Dbając o komfort klienta jak i nasz włożony wysiłek, zabezpieczamy starannie nasze wyroby do transportu minimalizując możliwość uszkodzenia.

Montując schody u klienta zachowujemy dużą kulturę pracy dbając o zabezpieczenie podłóg, ścian jak i innej stolarki, dbamy również o schody, które montujemy zabezpieczając powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi.

MATERIAŁY DEKORACYJNE ŁĄCZONE Z DREWNEM – BALUSTRADY

Współpracujemy ze szklarzami, którzy jak my wykonują prace z pasją przykładając dużą wagę do szczegółów estetycznych i funkcjonalnych

Szkło – balustrady

hartowane bezpieczne grubość – 8/10 mm
z folią, klejone bezpieczne grubość – 8/10 mm
lakobel o dowolnej grafice i kolorze

Mistrzowie obróbki metalu wykonują dla nas prace kowalsko-artystyczne, loftowe jak i nowoczesne wzory wychodząc naprzeciw modnym trendom i indywidualnym projektom klientów.

Metal – balustrady

stal nierdzewna w połysku lub satynie
stal czarna piaskowana malowana proszkowo w dowolny Ral
stal kuta